Education for all people
დახურვა
მენიუ

ნავიგაცია

  • 1 წელი
  • მე 5 კურსი
  • ლიტერატურა
  • პორტუგალიური ენა
  • Georgian
    • Russian
    • English
    • Arabic
    • Bulgarian
    • Croatian
    • Czech
    • Danish
    • Dutch
    • Estonian
    • Finnish
    • French
    • Georgian
    • German
    • Greek
    • Hebrew
    • Hindi
    • Hungarian
    • Indonesian
    • Italian
    • Japanese
    • Korean
    • Latvian
    • Lithuanian
    • Norwegian
    • Polish
    • Romanian
    • Serbian
    • Slovak
    • Slovenian
    • Spanish
    • Swedish
    • Thai
    • Turkish
    • Ukrainian
    • Persian
დახურვა

ადრეული ასაკის ბავშვთა ადაპტაციის კვირის გაკვეთილის გეგმა

შეამოწმეთ ეს პოსტი შემოთავაზებისთვის ადაპტაციის კვირის გაკვეთილის გეგმა, შესაფერისია საწყისი სერიის (ბავშვების განათლება) სტუდენტებისთვის, რომელიც გრძელდება ორი კვირის განმავლობაში 2 და 3 წლის სტუდენტებისათვის (თანმიმდევრობა შეიძლება ადაპტირდეს 5 წლამდე ასაკის ბავშვებისთვის).

არ გამოტოვოთ: ყოველკვირეული მოდელის დაბრუნება სკოლაში

ინდექსი

  • ადაპტაციის კვირის გაკვეთილის გეგმა
  • ადრეული ასაკის ბავშვთა ადაპტაციის კვირეულის გაკვეთილის გეგმა PDF- ში
  • ადრეული ასაკის ბავშვთა ადაპტაციის კვირის გაკვეთილის გეგმა - ადაპტაციის დაგეგმვა
  • ადრეული ასაკის ბავშვთა ადაპტაციის კვირის გაკვეთილის გეგმა

ადაპტაციის კვირის გაკვეთილის გეგმა

მიზნები

  • ჩართეთ ოჯახები, რომლებიც პირველად მოდიან სკოლაში მისასალმებელი, უსაფრთხო, მზრუნველი და მგრძნობიარე ატმოსფეროში.
  • ჩართეთ ბავშვები სკოლის სივრცისა და დროის მშენებლობაში (რუტინული)
  • თითოეული ბავშვის უნიკალურობის მიღება და მათი ჩართვა დაგეგმილი სიტუაციების შემუშავებაში.
  • ბავშვის კულტურის გამოცდილების შუამავლობა

შინაარსი

  • ოჯახების ჩართვა ადაპტაციის პროცესში
  • ბავშვების ჩართვა რუტინულ მშენებლობაში
  • პატივი სცეს და აფასებს ბავშვების უნიკალურობას
  • ბავშვთა გამოცდილების შუამავლობა კულტურასთან

აუცილებელი მასალები

  • საყოფაცხოვრებო ნივთები, თოჯინები, ეტლები, ცარცი ან ნიღბის ფირ, სათამაშო ცომი, სახატავი ქაღალდი, კოსტიუმები;
  • მუყაოს ყუთი;
  • თითოეული ბავშვის ფოტო;
  • რუტინული სიტუაციების ფოტოები ან ნახატები;
  • საბავშვო ლიტერატურის წიგნები.

განვითარება

ადაპტაცია იწყება ბავშვის სკოლაში შესვლამდე. ამიტომ, სთხოვეთ ოჯახის წევრებს წინასწარ შეავსონ ფორმა ან ჩაატარეთ ინტერვიუ იმ კითხვებით, რომლებიც ასახავს ვინ არის ბავშვი: მათი სახელი, თუ მათ სკოლაში ჰყავთ და-ძმა, მათი საყვარელი თამაშები, საკვები, რომლითაც სარგებლობენ თუ არა, თუ აქვთ ობიექტი დანართი, საწოვარები და ის, რაც ჩვეულებრივ იწვევს ემოციურ კომფორტს ან დისკომფორტს (მაგალითად, წინააღმდეგობა ხალხთან ურთიერთობის მიმართ უცნაური).

ბარათების წაკითხვით და ბავშვებთან პირველი კონტაქტის დამყარებით, დაიწყეთ დაგეგმვა.

1 დღე

ორგანიზება გაუწიეთ გარემოს, ასევე გაითვალისწინეთ იმ პრეფერენციები, რომლებიც ოჯახების რეპორტებში შეინიშნებოდა: მაგალითად, სახლის კუთხე თოჯინებით და თოჯინების ეტლებით; მეორეს ეტლებითა და რამდენიმე ნახავებით, რომლებიც იატაკზე ცარცით ან ნიღაბითაა გამოსახული; კუთხე სათამაშო ცომით ან სახატავი მასალებით. ბავშვის სკოლაში ყოფნის ხანგრძლივობა შეიძლება თანდათან გაიზარდოს, მაგრამ მნიშვნელოვანია, რომ პირველ რამდენიმე დღეში ადამიანი თქვენი აფექტური ცნობარი დარჩით მანამ, სანამ ეს აუცილებელია მის მახლობლად, თუნდაც ის სხვაგან იყოს კლასი.

უკვე ამ პირველ დღეს აჩვენეთ, რომ გაინტერესებთ თითოეული ადამიანის ამბის ცოდნა, გააკეთეთ შემდეგი კომენტარები: "ჯოაო, დედაშენმა მითხრა, რომ ბურთი ძალიან მოგწონს, დაინახე, რომ შენს ამ სკოლაში შეგიძლია ფეხბურთის თამაში ფეხბურთი? ნახეთ, რამდენი ბურთი გამოვყო თქვენთვის, გინდა ჩემთან თამაში? ”, ან:” მარინა, მე უკვე ვიცი, რომ გიყვარს ცომის თამაში, მოდით მოვამზადოთ ტორტი და წვეულება თქვენს ახალ კოლეგებთან ერთად? ”.

ამ წინადადების დასრულების შემდეგ, ბავშვებს აცნობეთ, თუ რა გაკეთდება შემდეგში. დაათვალიერეთ სკოლა და გააცანით სივრცეები და ადამიანები, რომლებიც ამ ადგილს ეკუთვნიან. შემდეგ წარუდგინეთ თიზერი შვილებსა და მშობლებს. დღის ბოლოს, გააკეთეთ საუბარი ბავშვებთან და გაიხსენეთ, რა დააკვირდით, რაც ყველაზე მნიშვნელოვანი იყო ჯგუფის მოძრაობის შესახებ; მოგვითხრობს რამდენიმე სცენაზე, რომელიც გამოავლინა მონაწილეობა, ინტერესი და გამოაცხადა რას განიცდიან მეორე დღეს.

მშობლებს სთხოვეთ ბავშვის ფოტოსურათი, რათა ჯგუფში ჯგუფური კუთხე მოეწყოს.

შეფასება

დააკვირდით და შემდეგ ჩაწერეთ ბავშვები, რომლებიც ყველაზე მეტად მონაწილეობდნენ წინადადებებში მდგრადია მოზრდილების მიდგომის შესახებ, რომ მოიფიქრონ ბმულების მოწვევისა და მშენებლობის გზები შემდეგი სიტუაციები.

მე -2 დღე

მოაწყვეთ ხატვის მრავალფეროვანი საქმიანობის კუთხეები, ითამაშეთ ცომი, თამაშები და კოსტიუმები და გაუზიარეთ ბავშვებს ის ვარიანტები, რაც ამ დღეს ექნებათ. ეცადეთ, სხვადასხვა კუთხით იმოგზაუროთ და პატარებთან ერთად მონაწილეობდეთ სიტუაციებში.

სხვა მომენტში, ბავშვებს წარუდგინეთ კუთხე, რომელიც არჩეული იქნა მათი ფოტოების დასაყენებლად და ამ სიტუაციაში ჩასართავად. ამ ეტაპზე შექმენით ურთიერთქმედების კონტექსტი: პანელზე ფოტოების განთავსებით იმღერეთ სიმღერები, რომელთა სახელებიც არის ბავშვები ან ითამაშეთ თამაში, რომელიც ეხება ზოგიერთ ფიზიკურ მახასიათებელს ან მოქმედებას, დილა მაგალითად: ”ეს გოგო, რომელსაც ვაჩვენებ, ახლა ძალიან ბევრი ითამაშა ბურთთან, შეჭამა ბევრი ბანანი და ლუკას გვერდით არის. ვინ იქნება? "

წაიკითხეთ მოთხრობა და აჩვენეთ, სად იქნება ჯგუფის წიგნის კუთხე.

დასასრულს წარმოადგინეთ ყუთი, სადაც იქნება ბავშვების მიერ სახლიდან ჩამოტანილი საგნები.

სთხოვეთ მშობლებს, დახატონ ნახატი შვილებთან და შემდეგ დღეს მიიტანონ, რომ ამ ყუთში ჩაიწერონ. თუ შესაძლებელია, გადაიღეთ ჯგუფური ფოტო, რათა ამოიცნოთ ეს ობიექტი, რომელიც ყველას ეკუთვნის.
შეფასება დააკვირდით ბავშვების გადაადგილებას კუთხეებში და როგორ მონაწილეობენ ისინი წინადადებებში. ჩამოწერეთ იმ ბავშვების რეაქციები, რომლებიც უფრო მშვიდები არიან, ვინც ეწინააღმდეგება კონტაქტს ან თუნდაც მათ, ვინც ამდენი სიახლის ფონზე გარკვეულ ეიფორიას ავლენს.

მე -3 დღე

კვლავ ითამაშეთ ბავშვების ფოტოები და სიმღერები "A canoa აღმოჩნდა"; "ჯონმა პური მოიპარა". კიდევ ერთხელ შემოგთავაზეთ სათამაშო ცომის, სახლის, ურიკის ტრეკების და ცხოველების მრავალფეროვანი საქმიანობის კუთხეები.

ბავშვებთან ერთად მოაწყვეთ ყუთი, სადაც მათი საგნები იქნება და შეარჩიეთ კუთხე, სადაც ინახება.

გააზიარეთ კიდევ ერთი კითხვა და შეინახეთ კიდევ ერთი წიგნი ბიბლიოთეკაში, რომელიც ჯგუფს მიეკუთვნება.

დაასრულეთ დღე ზეპირი ფორმით გამოჯანმრთელებით, რაც განიცადეს ბავშვებმა და გამოაცხადეთ ის, რაც მათ მეორე დღეს დაელოდებათ. ასევე შექმენით გაოცების, ახალი გამოცდილების მოლოდინის ატმოსფერო.

შეფასება

ჩადეთ ინტერაქცია ბავშვებთან, რომლებიც უფრო მეტ სირთულესა და წინააღმდეგობას ავლენენ. დარეკეთ, რომ თქვენთან ერთად აიღონ მასალები, რომ ორგანიზება გაუწიონ გარემოს, დაჯდეთ მათ გვერდით, რომ დახატონ სურათი თქვენ შეგიძლიათ შექმნათ თიხის ნახაზი ან ქანდაკება, რომლითაც სახლში წაიყვანთ და დააკვირდებით რეაქციას მოწვევის ამ ფორმებზე. ნუ დაგავიწყდებათ, რომ ის ბავშვები, რომლებიც აშკარად ფიქრობენ, რომ ყველაფერი ”წვეულებაა”, სახეს იმსახურებენ. განსაკუთრებული, წრე, ყურადღების მომენტები წინადადებების დათმობაზე და იმის გასაგებად, თუ რა ხდება ისინი

მე -4 დღე

დახვდით ბავშვებს მრავალფეროვანი საქმიანობის კუთხით (მინიმუმ 3). ისევ ითამაშეთ ფოტოები. წარმოადგინეთ ნახატის ან ბავშვების ფოტოსურათების საშუალებით, თითოეული სიტუაცია რუტინულში (მასწავლებელმა წინასწარ უნდა მოაწყოს ეს მასალა). ესაუბრეთ ბავშვებს იმაზე, თუ რას აკეთებენ ისინი ყოველ მომენტში და მათთან ერთად მოაწყვეთ საქმიანობის დროებითი თანმიმდევრობა. აუხსენით, რომ ეს ფოტოები ან ნახატები დაეხმარება მათ გაიგონ რას აპირებენ სკოლაში და რომ ლანჩის შემდეგ ან პარკში თამაშის შემდეგ, მაგალითად, მათი მშობლები დაბრუნდებიან მათ ასაღებად.

ჩასვით რუტინული დიაგრამა ბავშვებისთვის ადვილად მისაღებ ადგილას.

შეფასება

როდესაც გამოაცხადებთ მომენტებს, რომლებიც ასახავს ყოველდღიურობას, უთხარით ბავშვებს, რომ ისინი კვლავ ტირიან და აჩვენებენ ტანჯვას ამის გამო ახალ გარემოში, რა სიტუაციაში იცხოვრებენ და როდის დადგება დრო, რომ კვლავ ნახონ თავიანთი ოჯახის წევრები დღეები დააკვირდით რეაქციებს და ყოველთვის, როდესაც ისინი ტირიან, გამოიყენეთ ეს სტრატეგია, რათა დაეხმაროთ ბავშვებს.

მე -5 დღე.

მოიყვანეთ ბავშვები და უთხარით მათ, რომ აირჩიე იმ კუთხეების აწყობა, რომლებიც ყველაზე მეტად მოსწონთ კვირის განმავლობაში. დასრულების შემდეგ, მიმართეთ რუტინულ დიაგრამას, თუ რას გააკეთებენ შემდეგ. წაიკითხეთ კიდევ ერთი წიგნი და შეინახეთ კიდევ ერთი წიგნი ჯგუფის ბიბლიოთეკაში. კომენტარი გააკეთეთ, რომ ნელ-ნელა მათ ბევრი ამბავი ეცოდინებათ. შემდეგ შეცვალეთ აქტივობა და ჯგუფთან ერთად გააკეთეთ ხილის სალათი (თუ ეს შესაძლებელია, სთხოვეთ თითოეულ ბავშვს წინა დღეს ხილის ჩამოტანა სახლიდან). ან, ლანჩზე, პიკნიკი გქონდეთ სკოლის გარეთ.

დაასრულეთ დღე ხუმრობით. უთხარით მათ, რომ სახლში ორი დღის განმავლობაში იქნებიან სკოლაში მოსვლის გარეშე, მაგრამ მომავალ კვირას მათ ბევრი სიახლე ელის. თქვით, რომ ისინი ბევრს ითამაშებენ და რომ მასწავლებელი ყოველთვის იქ იქნება, როდესაც რამე დაგჭირდებათ.

შეფასება

დაეხმარეთ ბავშვებს, რომლებიც უფრო მდგრადია მიდგომის მიმართ, გრძნობების სიტყვებად ქცევაში. გააცნობიერე ჯერ კიდევ არსებული გამოწვევები, მაგრამ კიდევ ერთხელ დაადასტურეთ, რომ მომავალ კვირას ისევ სკოლაში იქნებით მიიღე ისინი და გამოიკვლიე რა თამაშები და სხვა სიტუაციებია, რაც მათ თავს კარგად იგრძნობენ გარემო თუ შესაძლებელია, აიღეთ წიგნი ან სათამაშო და სთხოვეთ, რომ კარგად იზრუნონ თქვენზე და შემდეგ კვირაში დააბრუნონ სკოლაში. ეს ხელს შეუწყობს სკოლასა და პედაგოგთან კავშირის დამყარებას.

ადრეული ასაკის ბავშვთა ადაპტაციის კვირეულის გაკვეთილის გეგმა PDF- ში

ყოველთვის ვფიქრობდით გამარტივებას თქვენთვის, ჩვენ გადავწყვიტეთ გაგვეკეთებინა "ადრეული ასაკის ბავშვების ადაპტაციის კვირის საკლასო გეგმა" ზემოთ ნაჩვენებია PDF- ში. წვდომა ძალიან მარტივია, გაეცანით ქვემოთ მოცემულ ბმულს და გადმოწერეთ:

  • ჩამოტვირთეთ PDF ფორმატში.

ადრეული ასაკის ბავშვთა ადაპტაციის კვირის გაკვეთილის გეგმა - ადაპტაციის დაგეგმვა

დასაბუთება:

პირველი დღე ბავშვთა საგანმანათლებლო ცენტრში იწვევს მოლოდინებს, შფოთვას, დაუცველობას, შფოთვას, შიშსა და ეჭვებს მშობლებში, ბავშვებში, მასწავლებლებსა და თანამშრომლებში. ამ ძალიან მნიშვნელოვანი და ფუნდამენტური მომენტის გათვალისწინებით, განავითარეთ სამუშაო, რომელიც ხელს შეუწყობს ოჯახური გარემოდან გადასვლას CEI– ში, აზროვნებისა და დაგეგმვის აქტივობები, რომლებიც უზრუნველყოფენ თანდათანობით ჩასმას, ყველას ჩართვით აფექტურად და მყუდრო

Მთავარი მიზანი:

  • ხელი შეუწყეთ ადაპტაციის პერიოდს, სადაც ბავშვებს შეეძლებათ მოვიდნენ სოციალიზაციაში ყველა მასწავლებელთან, კლასის მეგობართან და CEI- ს თანამშრომლებთან.

კონკრეტული მიზნები:

  • უზრუნველყოს სასიამოვნო და მისასალმებელი გარემო, რომელიც მიზნად ისახავს ბავშვის კეთილდღეობას;
  • შექმენით მისასალმებელი გარემო ბავშვთან ჯგუფის დინამიკის ინტეგრირებით;
  • ისეთი აქტივობების შემუშავება, რომლებიც ბავშვებს და მშობლებს საშუალებას მისცემს იცოდნენ და ურთიერთობდნენ ერთმანეთთან, მასწავლებლებთან და თანამშრომლებთან.
  • გაეცანით ბავშვს სკოლის გარემოში და მის რეჟიმზე;
  • უზრუნველყოთ ბავშვის უსაფრთხო გარემო მათი ემოციების და საჭიროებების გამოხატვისთვის;
  • წაახალისეთ ბავშვები, რომ იცოდნენ პედაგოგებისა და კლასელების სახელები;

შინაარსი:

  • იცოდეთ თანამშრომლები და მათი ფუნქციები CEI– ში;
  • იცოდეთ CEI– ს ფიზიკური სივრცე;
  • CEI– ში განვითარებული რიტმებთან და ყოველდღიურ საქმიანობასთან ადაპტაცია;
  • ამოიცნონ ის სივრცეები, რომლებსაც იყენებენ ბავშვები;
  • საკუთარი საჭიროებების, გამოცდილების, ემოციებისა და გრძნობების მანიფესტაცია;
  • განშორების მიღება, იმის აღქმა, რომ ოჯახის წევრები დაბრუნდებიან;
  • ადაპტაციის პროცესის სირთულეების დაძლევა და დაძლევა;
  • ინტერესი მასწავლებლებთან და თანატოლებთან აფექტური ურთიერთობის მიმართ;
  • ოჯახის განშორების მიღება, როგორც ბუნებრივი და აუცილებელი პროცესი;

ადაპტაცია

1 კვირა

  • მიზანი: უზრუნველყოს სასიამოვნო და მისასალმებელი გარემო ბავშვების კეთილდღეობისკენ.
  • შინაარსი: CEI– ს რიტმებთან ადაპტირება და ყოველდღიური საქმიანობა.
  • აქტივობა: კარის ორნამენტის დამზადება, პედაგოგებისა და კლასის სახელების მითითებით.
  • მიზანი: წაახალისეთ ბავშვები, რომ იცოდნენ პედაგოგებისა და კლასელების სახელები.
  • შინაარსი: მასწავლებლებისა და თანაკლასელების გაცნობა.
  • აქტივობა: პედაგოგები შეადგენენ სახელების ნიშნებს ბავშვების სახელებს.
  • მიზანი: ისეთი აქტივობების შემუშავება, რომლებიც ბავშვებს საშუალებას მისცემს ერთმანეთთან და მასწავლებლებთან აღიარონ და ურთიერთობდნენ.
  • შინაარსი: ინტერესი მასწავლებლებთან და თანატოლებთან აფექტური ურთიერთობის მიმართ.
  • აქტივობა: პედაგოგები სიმღერებს უმღერიან ბავშვებს: დილა მშვიდობისა მათე, ფანჯარა იხსნება და გამარჯობა მათე.
  • მიზანი: გაეცანით სკოლას სკოლის გარემოსა და მის ყოველდღიურ რეჟიმში.
  • შინაარსი: CEI– ში განვითარებული რიტმებთან და ყოველდღიურ აქტივობებთან ადაპტაცია.
  • აქტივობა: პედაგოგები მღერიან მოთხრობას "A Bonequinha de Lulu" ბავშვებისთვის.
  • მიზანი: შექმნათ მისასალმებელი გარემო ბავშვებთან ჯგუფური დინამიკის ინტეგრირებით.
  • შინაარსი: ადაპტაციის პროცესის სირთულეების წინაშე დაძლევა.
  • აქტივობა: პედაგოგები ითამაშებენ "Corre Cotia" - ს ბავშვებთან.

მე -2 კვირა

  • მიზანი: უზრუნველყოს სასიამოვნო და მისასალმებელი გარემო ბავშვების კეთილდღეობისკენ.
  • შინაარსი: ცენტრში შემუშავებული რითმებთან ადაპტირება და ყოველდღიური საქმიანობა.
  • აქტივობა: პედაგოგები მოამზადებენ პანელს თემაზე ”ადაპტაცია ბავშვთა განათლების ცენტრში”.
  • მიზანი: შექმნათ მისასალმებელი გარემო ბავშვთან ჯგუფური დინამიკის ინტეგრირებით.
  • შინაარსი: დაშორების მიღება, იმის აღქმა, რომ ოჯახის წევრები ისევ დაბრუნდებიან.
  • აქტივობა: პედაგოგები იმღერებენ XUXA- ს ხუთი პაწიას სიმღერას, სიმღერის სურათების რესურსის გამოყენებით.
  • მიზანი: შექმნათ მისასალმებელი გარემო ბავშვთან ჯგუფური დინამიკის ინტეგრირებით.
  • შინაარსი: ადაპტაციის პროცესის სირთულეების წინაშე დაძლევა.
  • აქტივობა: პედაგოგები წრეებში ითამაშებენ ciranda-cirandinha ბავშვებთან.
  • მიზანი: გაეცანით სკოლას სკოლის გარემოსა და მის ყოველდღიურ რეჟიმში.
  • შინაარსი: იცოდეთ CEI– ს ფიზიკური სივრცე.
  • აქტივობა: პედაგოგები არაფორმალური საუბრის საშუალებით წარმოადგენენ ცენტრის მუშაობას, შემდეგ კი ბავშვებს გააცნობენ CEI სივრცეს.
  • მიზანი: სოციალიზაციის წახალისება ბავშვებში.
  • შინაარსი: ამოიცანით ის სივრცეები, რომლებსაც იყენებენ ბავშვები.
  • აქტივობა: პედაგოგები განათავსებენ Galinha Pintadinha CD– ს, რათა ბავშვებმა შეძლონ სიმღერა და ცეკვავენ სიმღერების რიტმს.

მე -3 კვირა

  • მიზანი: წაახალისეთ ბავშვები, რომ იცოდნენ პედაგოგებისა და კლასელების სახელები.
  • შინაარსი: ინტერესი მასწავლებლებთან და თანატოლებთან აფექტური ურთიერთობის მიმართ.
  • აქტივობა: პედაგოგები ბავშვებთან ერთად ითამაშებენ "ცხელ კარტოფილს".
  • მიზანი: გაეცანით სკოლას სკოლის გარემოსა და მის ყოველდღიურ რეჟიმში.
  • შინაარსი: ადაპტაცია რიტმთან და ყოველდღიური საქმიანობა CEI– ში.
  • აქტივობა: პედაგოგები მოგიყვებიან მოთხრობას "სამი პატარა ღორი" მარიონეტების დახმარებით.
  • მიზანი: ისეთი აქტივობების შემუშავება, რომლებიც ბავშვებს საშუალებას მისცემს ურთიერთობდნენ ერთმანეთთან და მასწავლებლებთან.
  • შინაარსი: ინტერესი მასწავლებლებთან და თანატოლებთან აფექტური ურთიერთობის მიმართ.
  • აქტივობა: პედაგოგები, ბავშვებთან ერთად, მღერიან და ითამაშებენ წრეებში სიმღერით "Periquito Maracanã".
  • მიზანი: შექმნათ მისასალმებელი გარემო ბავშვებთან ჯგუფური დინამიკის ინტეგრირებით.
  • შინაარსი: ადაპტაცია რიტმთან და CEI– ში განვითარებული აქტივობები.
  • აქტივობა: პედაგოგები წაიკითხავენ კითხვის ჩანთას საკლასო ოთახში და ბავშვებთან ერთად, აირჩევენ ზღაპრის მოყოლას.
  • მიზანი: ისეთი აქტივობების შემუშავება, რომლებიც ბავშვებს ერთმანეთთან ურთიერთობის საშუალებას მისცემს.
  • შინაარსი: ადაპტაციის პროცესის სირთულეების წინაშე დაძლევა.
  • აქტივობა: პედაგოგები ბავშვებთან ერთად იცეკვებენ სიმღერაზე "TCHU TCHUÊ"

მე -4 კვირა

  • მიზანი: ბავშვებისათვის უსაფრთხო ემოციების და საჭიროებების გამოხატვის უზრუნველყოფა.
  • შინაარსი: ადაპტაციის პროცესის სირთულეების წინაშე დაძლევა.
  • აქტივობა: პედაგოგები გააკეთებენ საუბარს ბავშვებთან, შემდეგ ისაუბრებენ მათთან კარნავალის მნიშვნელობაზე.
  • მიზანი: სამუშაოების სამახსოვრო თარიღები.
  • შინაარსი: ადაპტაცია რითმებსა და CEI– ზე განვითარებულ აქტივობებზე.
  • აქტივობა: პედაგოგები დაამზადებენ საკარნავალო ნიღბებს და გადასცემენ ბავშვებს სახლში.

ადრეული ასაკის ბავშვთა ადაპტაციის კვირის გაკვეთილის გეგმა

რა მოიფიქრე პოსტზე "ადრეული ასაკის ბავშვების ადაპტაციის კვირის საკლასო გეგმა"? თუ მოგეწონათ, აუცილებლად გაუზიარეთ მეგობრებს სოციალურ ქსელებში და ასევე დატოვეთ კომენტარი თქვენი აზრით და წინადადებით.

გამოიწერეთ ჩვენი ელ.ფოსტის სია და მიიღეთ საინტერესო ინფორმაცია და განახლებები ელ.ფოსტის საფოსტო ყუთში

გმადლობთ დარეგისტრირებისთვის.

ტექსტის ინტერპრეტაცია: ჩვილი ზღვის კუ
ტექსტის ინტერპრეტაცია: ჩვილი ზღვის კუ
on Feb 23, 2022
პორტუგალიური აქტივობა: პასიური აგენტი
პორტუგალიური აქტივობა: პასიური აგენტი
on Jun 19, 2022
პორტუგალიური აქტივობა: არსებითი სახელი
პორტუგალიური აქტივობა: არსებითი სახელი
on Jun 19, 2022
1 წელიმე 5 კურსილიტერატურაპორტუგალიური ენაგონების რუქა სოკოებიგონების რუქა ცილებიᲛათემატიკადედის Iiმატერიაგარემოშრომის ბაზარიმითოლოგია6 წელიფორმებიშობაახალი ამბებიახალი ამბები Enemრიცხვითისიტყვები გპარლენდასიაფრიკის გაზიარებამოაზროვნეებიგაკვეთილის გეგმებიმე 6 კურსიპოლიტიკაპორტუგალიურიბოლო შეტყობინებები წინა შეტყობინებებიგაზაფხულიᲞირველი მსოფლიო ომიმთავარი
  • 1 წელი
  • მე 5 კურსი
  • ლიტერატურა
  • პორტუგალიური ენა
  • გონების რუქა სოკოები
  • გონების რუქა ცილები
  • Მათემატიკა
  • დედის Ii
  • მატერია
  • გარემო
  • შრომის ბაზარი
  • მითოლოგია
  • 6 წელი
  • ფორმები
  • შობა
  • ახალი ამბები
  • ახალი ამბები Enem
  • რიცხვითი
Privacy
© Copyright Education for all people 2025