Education for all people
Lukk
Meny

Navigasjon

  • 1 år
  • 5. år
  • Litteraturer
  • Portugisisk
  • Norwegian
    • Russian
    • English
    • Arabic
    • Bulgarian
    • Croatian
    • Czech
    • Danish
    • Dutch
    • Estonian
    • Finnish
    • French
    • Georgian
    • German
    • Greek
    • Hebrew
    • Hindi
    • Hungarian
    • Indonesian
    • Italian
    • Japanese
    • Korean
    • Latvian
    • Lithuanian
    • Norwegian
    • Polish
    • Romanian
    • Serbian
    • Slovak
    • Slovenian
    • Spanish
    • Swedish
    • Thai
    • Turkish
    • Ukrainian
    • Persian
Lukk

Matematisk aktivitet: monetært system

Matematisk aktivitet, rettet mot studenter i fjerde eller femte året på grunnskolen, med spørsmål om det monetære systemet. Med problematiske situasjoner av addisjon, subtraksjon, multiplikasjon og divisjon.

Denne matteaktiviteten er tilgjengelig for nedlasting som en redigerbar Word-mal, klar til utskrift i PDF, så vel som fullført aktivitet.

Last ned denne matteøvelsen fra:

  • Ord: Matematikkaktivitet: Monetært system - 4. eller 5. år - Redigerbar mal
  • PDF: Matematikkaktivitet: Monetært system - 4. eller 5. år - Utskriftsvennlig
  • Mal: Matematikkaktivitet: Monetært system - 4. eller 5. år - Med svar

SKOLE: DATO:

PROF: KLASSE:

NAVN:

pengesystemaktivitet

1. Observer matvareprisene i Mr. Antônios matbutikk og løs de relaterte problemstillingene:

MR. ANTONIO

Tomat (Kg) ………………………… .R $ 3,00

Løk (Kg) ………………………… .R $ 3,00

Salat (enhet) ……………… R $ 1,00

Egg (brett) ……………… ..R $ 2,00

Banan (Kg) ………………………… .R $ 4,00

Jordbær (brett) …………… .R $ 6,00

Apple (Kg) …………………………… ..R $ 4,00

a) Marcelo dro på markedet og kjøpte: 1 kg tomat, 1 kg eple og 1 kg løk. Hvor mye brukte han?

EN:

b) Hvor mye fikk han i endring hvis Marcelo tok $ 20,00?

EN:

c) En kunde kom inn på markedet og kjøpte alle de ovennevnte varene. Hvor mye penger brukte han?

EN:

d) Vitória dro til markedet og brukte R $ 23,00 i alt, hun husker ikke hvor mye tomat hun kjøpte. Å vite at hun kjøpte 2 kg løk, 1 brett med egg, 1 brett med jordbær. Hvor mange kilo tomater kjøpte hun?

EN:

e) Forrige måned brukte jeg R $ 7,00 på å kjøpe 2 kg bananer, 1 kg løk og 1 kg tomat, etter økningen betalte jeg R $ 14,00. Hva var prisøkningen?

EN:

f) Markedet solgte R $ 150,00 på fredag, R $ 300,00 på lørdag og R $ 360,00 på søndag. Hvor mye tjente han i løpet av disse tre dagene?

EN:

g) Hva var det daglige gjennomsnittet av salget når du kjenner til omsetningen din i løpet av disse tre dagene?

EN:

Per Adgang

Ezoicrapporter denne annonsen
4. år5. år4. eller 5. klasse matematikkaktivitetmatematisk aktivitet med svarmatematisk aktivitet å skrive utaktivitet på pengesystemet 4. eller 5. år4. eller 5. klasse matteøvelseøvelse på pengesystemet 4. eller 5. år4. eller 5. klasse matematikkdelings- og multiplikasjonsproblemer 4. eller 5. år4. eller 5. klasse matteoppgavertilleggs- og subtraksjonsproblemer 4. eller 5. år4. eller 5. klasse matte spørsmålspørsmål om pengesystemet 4. eller 5. årMatematiske problem situasjoner 4. eller 5. klasse4. eller 5. klasse matteoppgave
MUREN OG SNØEN
MUREN OG SNØEN
on Jul 22, 2021
3., 4. og 5. år engelsk vurdering
3., 4. og 5. år engelsk vurdering
on Jul 22, 2021
PORTUGISKE AKTIVITETER OM 7. ÅRSBØNN
PORTUGISKE AKTIVITETER OM 7. ÅRSBØNN
on Jul 22, 2021
1 år5. årLitteraturerPortugisiskTankekart SoppMind Map ProteinerMatteMaternal IiSakenMiljøArbeidsmarkedMytologi6 årFormerJulNyheterNyheter FiendeNumeriskOrd Med CParlendasDeling AfrikaTenkereLæreplaner6. årPolitikkPortugisiskNylige Innlegg Tidligere InnleggVårFørste VerdenskrigHoved
  • 1 år
  • 5. år
  • Litteraturer
  • Portugisisk
  • Tankekart Sopp
  • Mind Map Proteiner
  • Matte
  • Maternal Ii
  • Saken
  • Miljø
  • Arbeidsmarked
  • Mytologi
  • 6 år
  • Former
  • Jul
  • Nyheter
  • Nyheter Fiende
  • Numerisk
Privacy
© Copyright Education for all people 2025