Matematikkaktivitet, rettet mot elever i tredje klasse på grunnskolen, med spørsmål utdypet med problemstillinger.
Denne matteaktiviteten er tilgjengelig for nedlasting som en redigerbar Word-mal, klar til utskrift i PDF, så vel som fullført aktivitet.
Last ned denne matteøvelsen fra:
SKOLE: DATO:
PROF: KLASSE:
NAVN:
1) Renan har en valp som heter Thor. Han drar til dyrebutikken hver uke. Renan bruker alltid R $ 45,00 når han tar den. Med tanke på at en måned har fire uker, hvor mye bruker Renan på dyrebutikken per måned?
EN.
2) Joana bestemte seg for å lage appelsinjuice for å selge. For hver kopp bruker hun 2 appelsiner. Åtte personer ankom og ba hver om et glass juice. Hvor mange appelsiner trenger Joana for å betjene de åtte menneskene?
EN.
3) I køen på et marked var det 13 personer foran onkel Rick. 2 personer droppet og 5 flyttet til en annen rad. Hvor mange mennesker ble stående foran onkel Rick?
EN.
4) Maria gikk for å hjelpe tanten sin syerske. Hennes oppgave er å sy på knappene. Hver skjorte har 5 knapper. Hvis Maria syr knapper på 8 skjorter, hvor mange knapper trenger hun?
EN.
5) I et klasserom med 34 elever var 5 fraværende, 2 var på rektors kontor og 1 var syk. Hvor mange studenter var til stede i klasserommet?
EN.
Per Camila Farias.
På svar er i lenken over overskriften.