Education for all people
Lukk
Meny

Navigasjon

  • 1 år
  • 5. år
  • Litteraturer
  • Portugisisk
  • Norwegian
    • Russian
    • English
    • Arabic
    • Bulgarian
    • Croatian
    • Czech
    • Danish
    • Dutch
    • Estonian
    • Finnish
    • French
    • Georgian
    • German
    • Greek
    • Hebrew
    • Hindi
    • Hungarian
    • Indonesian
    • Italian
    • Japanese
    • Korean
    • Latvian
    • Lithuanian
    • Norwegian
    • Polish
    • Romanian
    • Serbian
    • Slovak
    • Slovenian
    • Spanish
    • Swedish
    • Thai
    • Turkish
    • Ukrainian
    • Persian
Lukk

Matematisk aktivitet: Problemstillinger

Matematisk aktivitet, rettet mot studenter i det femte året på grunnskolen, med spørsmål utviklet med problemstillinger.

Du kan laste ned disse matematiske problemsituasjonene i redigerbar Word-mal, klar til utskrift i PDF og også besvart aktivitet.

Last ned denne matteøvelsen fra:

  • Ord: Matematisk aktivitet: Problemstillinger - 5. klasse - Redigerbar mal
  • PDF: Matematikkaktivitet: Problemsituasjoner - Grad 5 - Utskrivbar
  • Mal: Matematisk aktivitet: Problemstillinger - 5. klasse - Med svar
  • Bilde: Side 1 

SKOLE: DATO:

PROF: KLASSE:

NAVN:

problem situasjoner

1) I helgen blir det grill på gården og Sérgio hadde ansvaret for å ta bare pølsene. Han kjøpte 2,5 kg pølse og betalte R $ 5,50 per kilo. Hvor mye brukte Sergio på kjøpet?
EN.

2) Familien til Jorge bruker 18 liter melk per måned. Jorge betaler 2,80 dollar for en liter melk. Hvor mye bruker Jorge per måned på kjøp av melk?
EN.

3) Rodolfo jobber i en pennefabrikk, som lager 180 penner per minutt. Hvor mange penner lages på 1 time?
EN.

4) Camila dro til legekontoret og gikk inn i heisen til bygningen med 4 personer til, i neste etasje kom det inn 3 personer til. Med tanke på at heisens maksimale kapasitet er 600 kg, og at gjennomsnittsvekten til disse menneskene er 60 kg, hvor mange mennesker vil fremdeles kunne komme inn i heisen uten å overskride den maksimale kapasiteten?


EN.

5) Maria kjøpte 5 klær til datteren Joana. Hvert stykke koster R $ 19,90. Hvor mye brukte Maria på å kjøpe de 5 klærne?
EN.

Per Camila Farias.

På svar er i lenken over overskriften.

Ezoicrapporter denne annonsen
5. år5. klasse matteaktivitet5. klasse matteøvelse5. klasse matematikk5. klasse matteoppgavermatteproblemer med svarmatematiske problemer å skrive ut5. klasse matematiske problem situasjoner5. klasse matteoppgave
Portugisisk aktivitet: Fornavnstyper
Portugisisk aktivitet: Fornavnstyper
on Jul 22, 2021
Teksttolkning: Ladybugs
Teksttolkning: Ladybugs
on Jul 22, 2021
Matematisk aktivitet: Problemstillinger
Matematisk aktivitet: Problemstillinger
on Jul 22, 2021
1 år5. årLitteraturerPortugisiskTankekart SoppMind Map ProteinerMatteMaternal IiSakenMiljøArbeidsmarkedMytologi6 årFormerJulNyheterNyheter FiendeNumeriskOrd Med CParlendasDeling AfrikaTenkereLæreplaner6. årPolitikkPortugisiskNylige Innlegg Tidligere InnleggVårFørste VerdenskrigHoved
  • 1 år
  • 5. år
  • Litteraturer
  • Portugisisk
  • Tankekart Sopp
  • Mind Map Proteiner
  • Matte
  • Maternal Ii
  • Saken
  • Miljø
  • Arbeidsmarked
  • Mytologi
  • 6 år
  • Former
  • Jul
  • Nyheter
  • Nyheter Fiende
  • Numerisk
Privacy
© Copyright Education for all people 2025