aktywność matematyczna, zaproponowany uczniom w IV klasie szkoły podstawowej, z problemami mnożenia sytuacji.
Możesz to pobrać aktywność matematyczna w edytowalnym szablonie Word, gotowym do wydruku do PDF, a także aktywności z odpowiedziami.
Pobierz to ćwiczenie matematyczne w:
SZKOŁA: DATA:
PROF: KLASA:
NAZWA:
1) Allana ma 30 reali, Otto ma dwa razy więcej niż Allana. Ile pieniędzy ma Otto?
A:
2) Na rynku narożnym w ciągu jednego dnia sprzedano 14 paczek ryżu po 2,00 BRL za sztukę i 10 paczek fasoli po 2,00 BRL za sztukę. Ile rynek zarobił na sprzedaży ryżu i fasoli?
A:
3) Luiz Miguel zbiera swoją produkcję ogórków i umieszcza je w pudełkach do przechowywania po 20 kg w pudełku. Wiedząc, że każde pudełko jest sprzedawane za 52,40 BRL, ile zarobi sprzedając 12 pudełek?
A:
4) Derick kupił do sprzedania 20 pudełek na jajka, w każdym pudełku jest 30 jaj. Ile jajek kupił?
A:
5) Jedna taca mieści 63 jednostki przekąsek. Ile przekąsek będę mógł umieścić w 12 tackach?
A:
6) Jeżeli na każdym piętrze budynku znajdują się 22 okna. Wiemy, że ten budynek ma 13 pięter, ile okien ma ten budynek?
A:
Za Dostęp
zgłoś tę reklamę