Education for all people
Blisko
Menu

Nawigacja

  • 1 Rok
  • 5 Rok
  • Literatury
  • Język Portugalski
  • Polish
    • Russian
    • English
    • Arabic
    • Bulgarian
    • Croatian
    • Czech
    • Danish
    • Dutch
    • Estonian
    • Finnish
    • French
    • Georgian
    • German
    • Greek
    • Hebrew
    • Hindi
    • Hungarian
    • Indonesian
    • Italian
    • Japanese
    • Korean
    • Latvian
    • Lithuanian
    • Norwegian
    • Polish
    • Romanian
    • Serbian
    • Slovak
    • Slovenian
    • Spanish
    • Swedish
    • Thai
    • Turkish
    • Ukrainian
    • Persian
Blisko

Ćwiczenie matematyczne: sytuacje problemowe

Zajęcia matematyczne, skierowane do uczniów IV klasy szkoły podstawowej, z pytaniami opracowanymi z sytuacjami problemowymi.

Możesz pobrać to ćwiczenie matematyczne w edytowalnym szablonie Word, gotowym do wydrukowania w formacie PDF, jak również ukończone ćwiczenie.

Pobierz to ćwiczenie matematyczne z:

  • Słowo: Ćwiczenie matematyczne: Sytuacje problemowe – 4 rok – Szablon do edycji
  • PDF: Aktywność matematyczna: sytuacje problemowe – klasa 4 – do druku
  • Szablon: Ćwiczenia matematyczne: Sytuacje problemowe – 4. klasa – Z odpowiedzią
  • Wizerunek: Strona 1

SZKOŁA: DATA:

PROF: KLASA:

NAZWA:

sytuacje problemowe

1) Mariana wygrała 150 R$ jako prezent urodzinowy. Zaprosiła swoją najlepszą przyjaciółkę do kina. Jeśli każdy wpis kosztował 8 R$, ile zostało do wydania Marianie?
ZA.

2) Marcos poszedł na targ, żeby kupić chleb i mleko na śniadanie. Całkowita wartość Twojego zakupu wyniosła 9 BRL. Jeśli Marcos miał 20,00 BRL, jaką otrzymał resztę?
ZA.

3) Luciana miała przyjęcie urodzinowe, więc musiała kupić trochę ubrań na wynos. Wybrała sukienkę, która kosztowała 84,00 R$. Luciana zapłaciła rachunkiem o wartości 100,00 R$. Jaką zmianę otrzymała?


ZA.

4) Juliana kupiła dwa spodnie po 60,00 R$ za sztukę. Za to, co zostało, kupiła sukienkę. Wiedząc, że Juliana miała 200 R$, jaką kwotę Juliana zapłaciła za sukienkę?
ZA.

5) Pedro przegrał zakład i teraz będzie musiał kupować przekąski dla swoich przyjaciół. Każdy decyduje, że chce ciasta. Każdy pastel kosztuje 2,50 R$, a jest 5 przyjaciół i Pedro. Ile Pedro wydał na pastel, jeśli każdy z nich zjadł?
ZA.

Za Camila Farias

W odpowiedzi znajdują się w linku nad nagłówkiem.

4 rok4 klasa szkoły podstawowejĆwiczenia matematyczne w czwartej klasieaktywność matematyczna z odpowiedziąaktywność matematyczna z sytuacjami problemowymi 4 klasaaktywność matematyczna do wydrukowaniaĆwiczenia matematyczne w czwartej klasiesytuacje problemy 4 rok
Co to jest La Nina? Historia, opis i charakterystyka
Co to jest La Nina? Historia, opis i charakterystyka
on Aug 03, 2023
Co to jest zauroczenie?
Co to jest zauroczenie?
on Aug 03, 2023
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić najtańsze bilety lotnicze
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić najtańsze bilety lotnicze
on Aug 03, 2023
1 Rok5 RokLiteraturyJęzyk PortugalskiMapa Myśli FungiMapa Myśli BiałkaMatematykaMatka IiMateriaŚrodowiskoRynek PracyMitologia6 LatFormyBoże NarodzenieAktualnościWróg WiadomościLiczbowySłowa Z CParlendasDzielenie Się AfrykąMyślicielePlany Lekcji6 RokPolitykaPortugalskiOstatnie Posty Poprzednie PostyWiosnaPierwsza Wojna światowaGłówny
  • 1 Rok
  • 5 Rok
  • Literatury
  • Język Portugalski
  • Mapa Myśli Fungi
  • Mapa Myśli Białka
  • Matematyka
  • Matka Ii
  • Materia
  • Środowisko
  • Rynek Pracy
  • Mitologia
  • 6 Lat
  • Formy
  • Boże Narodzenie
  • Aktualności
  • Wróg Wiadomości
  • Liczbowy
Privacy
© Copyright Education for all people 2025