Matematisk aktivitet med problemstillinger om multiplikasjon, designet for femteklassinger.
Du kan laste ned denne matteaktiviteten i redigerbar Word-mal, klar til utskrift i PDF, så vel som den fullførte aktiviteten.
Last ned denne aktiviteten fra:
SKOLE: DATO:
PROF: KLASSE:
NAVN:
Løs problemene nedenfor og kryss av riktig alternativ:
1) Hvis en kilo reker koster R $ 34,99, hva er prisen på 2 kilo av den samme reken?
a) 68,00 BRL
b) BRL 69,98
c) BRL 69.08
d) BRL 70,00
2) Maria kjøpte 5 godterier som koster R $ 0,35 cent hver. Pedro, derimot, foretrakk å kjøpe 2 snacks til en verdi av R $ 2,50 hver. Hvis moren deres ga R $ 20,00, hvor mye kom de hjem etter å ha handlet?
a) BRL 14,35
b) BRL 13,25
c) BRL 14,95
d) BRL 12,95
3) Bestemor Maria har 8 barnebarn, og i julegave bestemte hun seg for å dele beløpet på R $ 1946,00 like mye på 8 barnebarn. Hvor mye bodde hvert barnebarn med?
a) BRL 242,50
b) BRL 222,00
c) BRL 235,25
d) BRL 243,25
4) Ana Lucia kjøpte 892 meter stoff og laget flere gardiner av samme størrelse til vinduene på hotellrommet hennes. Hvert gardin brukte 4 meter. Hvor mange gardiner laget Ana Lucia?
a) 210
b) 226
c) 223
d) 123
5) Jair ble født i 1998. I hvilket år blir han 27?
a) 2016
b) 2025
c) 2018
d) 2019
Av Camila Farias
På svar er i lenken over overskriften.