Education for all people
Lukk
Meny

Navigasjon

  • 1 år
  • 5. år
  • Litteraturer
  • Portugisisk
  • Norwegian
    • Russian
    • English
    • Arabic
    • Bulgarian
    • Croatian
    • Czech
    • Danish
    • Dutch
    • Estonian
    • Finnish
    • French
    • Georgian
    • German
    • Greek
    • Hebrew
    • Hindi
    • Hungarian
    • Indonesian
    • Italian
    • Japanese
    • Korean
    • Latvian
    • Lithuanian
    • Norwegian
    • Polish
    • Romanian
    • Serbian
    • Slovak
    • Slovenian
    • Spanish
    • Swedish
    • Thai
    • Turkish
    • Ukrainian
    • Persian
Lukk

Matematisk aktivitet: Problemstillinger

Matematisk aktivitet, rettet mot studenter i fjerde år på grunnskolen, med spørsmål utdypet med problemstillinger.

Du kan laste ned denne matteaktiviteten i redigerbar Word-mal, klar til utskrift i PDF, så vel som den fullførte aktiviteten.

Last ned denne matteøvelsen fra:

  • Ord: Matematisk aktivitet: Problemsituasjoner - 4. år - Redigerbar mal
  • PDF: Matematisk aktivitet: Problemsituasjoner - 4. klasse - Utskrivbar
  • Mal: Matematisk aktivitet: Oppgavesituasjoner - 4. klasse - Med svar
  • Bilde: Side 1

SKOLE: DATO:

PROF: KLASSE:

NAVN:

problem situasjoner

1) Mariana vant R $ 150,00 i bursdagsgave. Hun inviterte sin beste venninne til å gå på kino. Hvis hver oppføring kostet R $ 8,00, hvor mye var igjen for Mariana å bruke?
EN.

2) Marcos dro til markedet for å kjøpe brød og melk til frokost. Den totale verdien av kjøpet ditt var R $ 9,00. Hvis Marcos hadde R $ 20,00, hvilken endring mottok han?
EN.

3) Luciana hadde bursdagsfest så hun trengte å kjøpe noen klær for å gå. Hun valgte en kjole som kostet R $ 84,00. Luciana betalte med en R $ 100,00-regning. Hvilken endring fikk hun?
EN.

4) Juliana kjøpte to bukser for R $ 60,00 hver. Med det som var igjen kjøpte hun en kjole. Å vite at Juliana hadde R $ 200,00, hvilket beløp betalte Juliana på kjolen?
EN.

5) Pedro mistet et spill og må nå kjøpe snacks til vennene sine. Alle bestemmer at de vil ha bakverk. Hver pastell koster R $ 2,50, og det er 5 venner og Pedro. Hvor mye brukte Pedro på pastell hvis hver og en spiste en?
EN.

Per Camila Farias

På svar er i lenken over overskriften.

4. år4. året på grunnskolen4. klasse matteaktivitetmatematisk aktivitet med svarmatematisk aktivitet med oppgavesituasjoner 4. klassematematisk aktivitet å skrive ut4. klasse matteøvelsesituasjonsproblemer 4. år
Posthume brev fra en avdød far overrasker datteren på bryllupsdagen hennes; se
Posthume brev fra en avdød far overrasker datteren på bryllupsdagen hennes; se
on Oct 16, 2023
Gjenopprett tapte WhatsApp-samtaler NÅ; vet hvordan
Gjenopprett tapte WhatsApp-samtaler NÅ; vet hvordan
on Oct 16, 2023
Opplysende forskning avslører den SANNE hemmeligheten bak lang levetid; Finn det ut
Opplysende forskning avslører den SANNE hemmeligheten bak lang levetid; Finn det ut
on Oct 17, 2023
1 år5. årLitteraturerPortugisiskTankekart SoppMind Map ProteinerMatteMaternal IiSakenMiljøArbeidsmarkedMytologi6 årFormerJulNyheterNyheter FiendeNumeriskOrd Med CParlendasDeling AfrikaTenkereLæreplaner6. årPolitikkPortugisiskNylige Innlegg Tidligere InnleggVårFørste VerdenskrigHoved
  • 1 år
  • 5. år
  • Litteraturer
  • Portugisisk
  • Tankekart Sopp
  • Mind Map Proteiner
  • Matte
  • Maternal Ii
  • Saken
  • Miljø
  • Arbeidsmarked
  • Mytologi
  • 6 år
  • Former
  • Jul
  • Nyheter
  • Nyheter Fiende
  • Numerisk
Privacy
© Copyright Education for all people 2025